2016-2017 Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği II.Başvuruları Bitti !

2016-2017 PERSONEL EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ II. BAŞVURU HİBE DAĞITIM SONUÇLARI

2016-2017 PERSONEL EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ II. BAŞVURU DUYURUSU

Değerli İYTE Personeli;

2016-2017 Erasmus Dönemi için Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği II. Başvuruları 01  Kasım 2017 – 08 Aralık 2018 tarihleri arasında aşağıda linki verilen web sayfası üzerinden elektronik olarak alınacaktır.

https://form.iyte.edu.tr/view.php?id=223277

Başvuru formu doldurulurken,  tarafınızca ve amirinizce imzalanmış İş Planının ve karşı kurum tarafından kabul edildiğinizi gösteren bir davet mektubu veya e-postanın sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

İş Planı doldurulurken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar:

- Başvuru aşamasında İş Planının amirinizce onaylanması zorunlu olmakla birlikte, karşı üniversitenin veya işletmenin ilgili bölümününden sözlü onay almanız yeterlidir. Ancak, iş planınızda yer alacak olan ve faaliyet sürecinde karşı kurumdan almayı öngördüğünüz eğitiminizin gün bazında haftalık programını lütfen karşı kurumla birlikte hazırlayınız.

İş Planınızda eksiklik tespit edilmesi durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir.

- İş Planının “Activities to be carried out” bölümünde yer alan ve karşı kurumda gün bazında alacağınız eğitimi gösteren tabloyu doldururken dikkat edilecek hususlar:

1-Faaliyetinizin  31 Mayıs 2018 tarihlerine kadar tamamlanması gerekmektedir (seyahat dahil).

2-Planlanan eğitim günde en az 6 saate denk gelecek şekilde tasarlanmalıdır.

Not: İş planınızın ciddiyeti, iş planınızdaki günlük programınızın yoğunluğu başvuruların değerlendirilmesi sırasında önemli bir kriter olarak ele alınacaktır.

Başvuru prosedürleri – koşulları ve hibeler hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Önemli NotEğitim almak istediğiniz kuruluş (işletme veya yüksek öğretim kurumu) ile kurumumuz arasında ikili anlaşma yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

(Programın ülkemizdeki yürütücüsü, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) dır. Web sitemizde yer alan bilgiler, Erasmus Plus 2017 Erasmus Uygulama El Kitabı’ndan derlenmiştir. Ulusal Ajans’tan gelen açıklamalar ve bilgilendirmeler doğrultusunda, web sitemizde yer alan bilgiler değiştirilebilecek ve güncellenecektir.)

Bireysel sorularınız için;

750 78 94 veya oykumkirsoy@iyte.edu.tr

İPTAL PROSEDÜRÜ

Karşı kurumdan gelen red e-maili veya karşı kuruma hakkınızı iptal ettiğinizi bildiren e-maili,

Ya da iptal ettiğinize dair ofise yazılmış resmi dilekçeyi tarafımıza iletmeniz durumunda Hareketlilik İptal Prosedürünüz başlayacaktır.

Bununla birlikte, Personel Daire Başkanlığına Görevlendirme Yazısı gönderilmiş ise, Personel Daire Başkanlığına da faaliyetinizin ve görevlendirmenizin iptali hakkında kısa bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

İTİRAZ SÜRECİ

Erasmus başvuru aşamasında, öncesinde ya da sonrasında itiraz etmek istediğiniz herhangi bir konu varsa erasmuskoordinator@iyte.edu.tr adresine yazabilirsiniz.