2018-2019 Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği Başvuruları

2018-2019 ERASMUS DÖNEMİ

2018-2019 PERSONEL EĞİTİM ALMA HAREKETLİLİĞİ BAŞVURU DUYURUSU

2018 Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliği Hibe Dağıtım Sonuçları

Değerli İYTE Personeli;

2018-2019 Erasmus Dönemi için Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği Başvuruları 05  Şubat - 04 Mayıs 2018 tarihleri arasında Uluslararası İlişkiler Ofisine yapılacaktır.

2018-2019 Eğitim Alma başvuruları aşağıda linki verilen web sayfası üzerinden elektronik olarak alınacaktır.

https://form.iyte.edu.tr/view.php?id=232412

Başvuru formu doldurulurken,  tarafınızca ve amirinizce imzalanmış İş Planının ve karşı kurum tarafından kabul edildiğinizi gösteren bir davet mektubu veya e-postanın sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

İş Planı doldurulurken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar:

- Başvuru aşamasında İş Planının amirinizce onaylanması zorunlu olmakla birlikte, karşı üniversitenin veya işletmenin ilgili bölümününden sözlü onay almanız yeterlidir. Ancak, iş planınızda yer alacak olan ve faaliyet sürecinde karşı kurumdan almayı öngördüğünüz eğitiminizin gün bazında haftalık programını lütfen karşı kurumla birlikte hazırlayınız.

İş Planınızda eksiklik tespit edilmesi durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir.

- İş Planının “Activities to be carried out” bölümünde yer alan ve karşı kurumda gün bazında alacağınız eğitimi gösteren tabloyu doldururken dikkat edilecek hususlar:

1-Faaliyetiniz için 1 Haziran 2018-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında bir tarih belirlemeniz gerekmektedir.

2-Planlanan eğitim günde en az 6 saate denk gelecek şekilde tasarlanmalıdır.

Not: İş planınızın ciddiyeti, iş planınızdaki günlük programınızın yoğunluğu başvuruların değerlendirilmesi sırasında önemli bir kriter olarak ele alınacaktır.

2018-2019 Erasmus Dönemi : 2018-2019 Erasmus Dönemi 1 Haziran 2018 da başlayacak olup, 31 Mayıs 2020 de sona erecektir.

Başvuru prosedürleri – koşulları ve hibeler hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Önemli NotEğitim almak istediğiniz kuruluş (işletme veya yüksek öğretim kurumu) ile kurumumuz arasında ikili anlaşma yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

(Programın ülkemizdeki yürütücüsü, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) dır. Web sitemizde yer alan bilgiler, Erasmus Plus 2017 Erasmus Uygulama El Kitabı’ndan ve Avrupa Komisyonunun 2018 Erasmus+ Program Rehberi’nden derlenmiştir. Ulusal Ajans’tan gelen açıklamalar ve bilgilendirmeler doğrultusunda, web sitemizde yer alan bilgiler değiştirilebilecek ve güncellenecektir.)

Bireysel sorularınız için;

750 78 94 veya oykumkirsoy@iyte.edu.tr

İPTAL PROSEDÜRÜ

Karşı kurumdan gelen red e-maili veya karşı kuruma hakkınızı iptal ettiğinizi bildiren e-maili,

Ya da iptal ettiğinize dair ofise yazılmış resmi dilekçeyi tarafımıza iletmeniz durumunda Hareketlilik İptal Prosedürünüz başlayacaktır.

Bununla birlikte, Personel Daire Başkanlığına Görevlendirme Yazısı gönderilmiş ise, Personel Daire Başkanlığına da faaliyetinizin ve görevlendirmenizin iptali hakkında kısa bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

İTİRAZ SÜRECİ

Erasmus başvuru aşamasında, öncesinde ya da sonrasında itiraz etmek istediğiniz herhangi bir konu varsa erasmuskoordinator@iyte.edu.tr adresine yazabilirsiniz.