Staj Hareketliliği

Staj Hareketliliği

GİDEN ÖĞRENCİLER

      Programın ülkemizdeki yürütücüsü, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) dır.  Web sayfamızda yer alan bilgiler, “2018 Dönemi Yükseköğretim Kurumları İçin El Kitabı’ndan” derlenmiştir. Ulusal Ajans’tan gelen açıklamalar ve bilgilendirmeler doğrultusunda,  web sayfamızda yer alan bilgiler değiştirilebilecek ve güncellenecektir.

ÖNEMLİDİR, LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ !!!

• Kurumumuzun ne kadar ve ne zaman hibe alacağı, öğrencilerimiz hareketliliklerine başladıktan sonra (ilgili yılın Eylül veya Ekim ayında) belli olabilmektedir.

• Enstitümüzde Erasmus Staj Hareketliliği öğrenci adayları, Kurumumuza tahsis edilecek hibe miktarları belli olmadan önce seçilmektedir.

• Öğrencilerimizin karşı kurumlara zamanında gidebilmeleri (gerekli evrakları hazırlamaları, pasaport, vize işlemlerini halledebilmeleri) için böyle bir uygulamaya gidilmektedir. Dolayısı ile Ulusal Ajans (Merkez) seçimlerden ve sonuçlarından sorumlu değildir.

• Bu sebeple seçilen öğrencilerimiz ADAY öğrenci konumundadırlar. Ulusal Ajans’ın (Merkez) hibe dağıtım sonuçlarını ilan etmesinin akabinde seçim sonuçlarının kesinlik kazanması  ve faaliyete iştirak edeceği kesin olan öğrencilerimizle Kurumumuz arasında öğrenci sözleşmesinin imzalanmasından sonra ADAY sıfatı kalkacaktır.

PROGRAMA BAŞVURULAR VE HİBE DESTEKLERİ

2019 BAŞVURU TARİHLERİ ERASMUS İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI
BAŞVURU BELGELERİ BAŞVURU KOŞULLARI
BAŞVURU DEĞERLENDİRME ÖLÇÜTLERİ HİBE DESTEKLERİ 

PROGRAM HAKKINDA GENEL BİLGİLER

KISACA ERASMUS STAJ HAREKETLİLİĞİ NEDİR? STAJ KURULUŞLARININ GENEL ÖZELLİKLERİ
HANGİ ÜLKELERDE STAJ YAPABİLİRSİNİZ? STAJ HAREKETLİLİĞİ FAALİYET TAKVİMİ
STAJ FAALİYET SÜRESİ (ASGARİ VE AZAMİ SÜRELER) SIKÇA SORULAN SORULAR

STAJ KURUMLARINA BAŞVURU YAPARKEN

İYİ BİR NİYET MEKTUBU NASIL YAZILIR? ÖZGEÇMİŞ ÖRNEĞİ

 

İTİRAZ SÜRECİ

Erasmus Staj Hareketliliği Öğrenci Seçim Sonuçları (Başarı Puanı açıklamaları) ve Hibe Dağıtım Sonuçlarının web sayfasında ilan edildiği, başvuran tüm öğrencilerimize e-posta ile iletilir.  Gönderilen e-postada öğrencilerimize, Başarı Puanlarına ve Hibe Dağıtım Sonuçlarına itirazları varsa, bu durumu kendilerine e-posta gönderildikten en geç 7 gün (takvim günü) sonrasına kadar Ofisimize yazılı olarak (dilekçe teslimi veya e-posta gönderimi şeklinde ) iletmeleri gerektiği haber verilir.

Tel: 750 78 91
e-posta: leonardo@iyte.edu.tr

ULUSLARARASI İLİŞKİLER  OFİSİ

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Erasmus Staj Hareketliliği Birimi

Kütüphane Binası Z 26-27

Tel: (0232) 750 78 91

E-posta: leonardo@iyte.edu.tr