Erasmus+ Karma Yoğun Programlar-REFUEL

Karma Yoğun Programlar Nedir?

Karma yoğun programlar, yükseköğretim kurumlarının öğrencileri ile akademik ve idari personelleri için, beraberce, fiziksel ve sanal bileşenleri olan bir eğitim programı (müfredat) ve faaliyetler geliştirmelerine olanak sağlar.

Kaynak: 2023 Sözleşme Dönemi Yükseköğretim Kurumları için El Kitabı (AB Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı-Ulusal Ajans)

Karma Yoğun Programlar (Mimarlık Bölümü)

Mimarlık Bölümüne Yönelik İtalya Pavia Üniversitesi Koordinatörlüğünde Uygulanacak Karma Yoğun Programının Özellikleri:

Başvuru Tarihleri:

Başvurular 31.05.2024 itibariyle başlamış olup 12.06.2024, saat 12.00’ye kadar açık kalacaktır.

Koordinatör Kurum Kimdir?

İtalya’da bulunan Pavia Üniversitesi koordinatör kurumdur.

İlana Çıkılan Karma Yoğun Programın Bileşenleri ve Takvimi Nedir?

Fiziksel Bileşen (Yerinde Çalışma):

Fiziksel hareketlilik 10 Eylül 2024 – 19 Eylül 2024 tarihleri arasında İtalya’nın Pavia kentinde düzenlenecektir.

Sanal Bileşen (Uzaktan Çalışma): ​

Eylül ayında Pavia’da gerçekleştirilecek faaliyetlere hazırlık amacıyla toplamda 6 saatlik iki sanal toplantı yapılacaktır. Bu toplantılardan birincisi Haziran ayı sonunda ikincisi ise Temmuz ayı sonlanmadan önce gerçekleştirilecektir.

Programın Ortakları Kimlerdir?

Yaz okuluna Pavia Üniversitesi (İtalya) ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencilerinin dışında, Technische Hochschule Mittelhessen (Almanya), Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Madrid (İspanya), University of Messina (İtalya) ve Universidad Central de Chile (Şili) öğrencileri de katılacaktır.

Çalışma Ne Şekilde Olacaktır?

İtalya’da bulunan Pavia Üniversitesi Kampüsünde 10 gün boyunca eğitim ve dersler, grup egzersizleri, saha ziyaretleri ziyaretleri ve atölye çalışmaları eğitim düzenlenecektir.

Yaz Okulunun Konusu Nedir?

Sanal Kısım:

Eylül ayında Pavia’da gerçekleştirilecek faaliyetlere hazırlık amacıyla iki sanal toplantı yapılacaktır.

İlk toplantı 27 Haziran’da gerçekleştirilecektir. Bu toplantıda Pavia Üniversitesi profesörleri, eğitmenleri ve öğrencileri fiziksel hareketliliğin gerçekleştirileceği şehir kampüsünün karakterini tanıtacaklardır. Bu toplantı sırasında ayrıca eski Don Bosco Oratoryosu ve içinde bulunduğu bölge de anlatılarak Pavia’ya gelen öğrencilerin REgeneration For UnivErsity Life (REFUEL) konusu hakkında fikir sahibi olmaları sağlanacaktır.

İkinci toplantıda (Ağustos ayında) öğrenciler kendi üniversitelerini ve şehirlerindeki üniversite hayatının nasıl olduğunu göstereceklerdir. Buradaki fikir, akademik camianın gerçek ihtiyaçlarını karşılayabilecek binalar ve alanlar tasarlamak için kültürel bir temel oluşturmak üzere farklı deneyimleri paylaşmaktır.

Fiziksel Kısım:

REFUEL (REgeneration For UnivErsity Life), Pavia Üniversitesi’nin bir binasına ve çevresindeki spor tesislerine odaklanan uluslararası bir tasarım atölyesidir; öğrenciler, akademik yaşamın hızla değiştiğini göz önünde bulundurarak bu Üniversite alanının yeni estetiğini tanımlamalıdırlar. Mevcut bina için yeni bir işlev ve diğer akademik faaliyetler için yeni bir boyut bulmaları gerekmektedir.

Yaz Okulu Tanıtım Broşürü için tıklayınız.

Hibe Desteği Ne Kadar Olmaktadır? ​

Öğrencilerimize fiziksel hareketlilikleri için Erasmus hibe desteği sağlanamayacaktır. Pavia’da konaklama maliyeti; 14,00 €/gün (+ 2,00 € damga vergisi); banyolu tek kişilik oda; her 12 odada bir ortak mutfak olacaktır.

Başvuru Koşulları

Başvuru koşullarını görmek için tıklayınız.

Nasıl Başvurulur ?

Karma Yoğun Program başvurusuna “ http://turnaportal.ua.gov.tr/ ” adresi üzerinden E-Devlet aracılığıyla girdikten sonra “Başvurularım Menüsü” üzerinden Karma Yoğun Programlar ekranına ulaşmanız mümkündür. Başvuru Formunda Yabancı Dil Bilgisi sorusunu CEVAPLAMADAN İLERİ tuşu ile devam ediniz. ( BKNZ. Ekran Alıntısı )

Değerlendirme Ölçütleri:

Değerlendirme ölçütlerini görmek için tıklayınız.