Lisansüstü Öğrenciler

İYTE LİSANSÜSTÜ PROGRAM BAŞVURULARI

 

İYTE’de lisansüstü eğitime ilişkin tüm prosedürler Enstitüye bağlı Anabilim Dalı Başkanlıkları, Öğrenci İşleri ve Rektörlük makamı ile eşgüdümlü olarak Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından yürütülmektedir.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Programlarına Öğrenci Alımı Başvuruları için lütfen aşağıda bağlantısı verilen sayfayı ziyaret ediniz.

https://lee.iyte.edu.tr/duyuru/2023-2024-egitim-ogretim-yili-bahar-yariyili-icin-lisansustu-programlara-ogrenci-alimi-ilani/

2023 fall_grad applications

Başvuru Şartları

Başvuru döneminin açılmasıyla, ilgili dönem için başvuru tarihleri ile birlikte Lisansüstü öğrenci kabul edecek programlar ilan edilir.

Enstitümüzün genel başvuru koşulları ve farklı Lisansüstü Programlar için başvuru şartları hakkında bilgilere aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz:

Tezli Yüksek Lisans Başvurusu

Tezsiz Yüksek Lisans Başvurusu

Yüksek Lisans Derecesi ile Doktora Başvurusu

Lisans Derecesi ile Doktora Başvurusu

 

Nasıl Başvurulur ?

Lisansüstü Programlara başvurular online olarak gerçekleştirilir. Adaylar bir başvuru formu doldurmalı ve başvuru için gerekli belgeleri Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde başvuru döneminde erişime açılan online başvuru sistemine yüklemelidir.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvurular online mülakat yöntemiyle veya başvuru evrakları üzerinden değerlendirilmektedir.

Katkı Payları

Uluslararası lisansüstü öğrenciler için, 2023-2024 Akademik Yılı dönemlik katkı payı şu şekildedir:

Yüksek lisans-Doktora programları: 4.500 Türk Lirası