Kayıtlı Öğrenciler

Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖBS)

İYTE Öğrenci Bilgi Sistemine giriş linki: https://obs.iyte.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx

Kullanıcı adı: Öğrenci Numaranız

Öğrenci numarası öğrenme linki : https://obs.iyte.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

Şifre: TC numaranızın ilk 5 hanesi

Önemli Not: Öğrenci bilgi sistemine girdikten sonra “Genel İşlemler” menüsü altında “İletişim Bilgileri” alanı içinde yer alan bilgilerin güncellenmesi veya boş ise doldurulması gerekmektedir. 2020-2021 Güz yarıyılı dersleri on-line (çevrim içi) devam edeceği için sistem üzerinde belirttiğiniz cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.

İYTE Kurumsal E-Posta Hesabı

İYTE Kurumsal E-posta hesapları, lisans öğrencilerimiz için adsoyad@std.iyte.edu.tr,  lisansüstü öğrencilerimiz için  adsoyad@iyte.edu.tr şeklinde verilmektedir.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin, İYTE kurumsal e-posta hesaplarını aktif etmiş olmaları gerekmektedir.

Microsoft Teams Hesabı

Microsoft TEAMS uygulamasını kullanabilmeniz için Office 365 kurumsal hesabınızı kullanmanız gerekmektedir. Office 365 Kurumsal hesapları
– lisans öğrencileri için adsoyad@ogr365.iyte.edu.tr,
– lisansüstü öğrenciler için adsoyad@pers365.iyte.edu.tr şeklinde verilmektedir.

Office 365 kurumsal hesabınızı oluşturmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.
 Office 365 Kurumsal hesabınızı nasıl oluşturacağınızı anlatan İYTE Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi https://uzem.iyte.edu.tr/ websitesi ile  https://uzem.iyte.edu.tr/office-365-kullanici-hesabi-yardim-sayfasi-ekran-goruntuleri/ yardım sayfasını ziyaret ediniz.
 Office 365 Kurumsal Hesabınızı oluşturmak için https://office365account.iyte.edu.tr/ web sayfasını ziyaret ediniz.
 Yardım sayfasından anlatılan adımları uygulayıp, Office 365 Kurumsal hesap bilginizi oluşturup, hesabınızı aktifleştiriniz.
 https://portal.office.com/ web sayfasına Office 365 Kurumsal Hesap bilginiz (lisans öğrencileri için adsoyad@ogr365.iyte.edu.tr, lisansüstü öğrenciler için adsoyad@pers365.iyte.edu.tr ) ile giriş yapıp TEAMS uygulamasını kullanabilirsiniz.
 Microsoft Teams hakkında daha fazla bilgi edinmek ve eğitim videoları için https://uzem.iyte.edu.tr/microsoft-teams-egitimleri/ yardım sayfasını ziyaret ediniz.

Ders Yönetim Sistemi (CMS)

Ders Yönetim Sistemine (CMS); https://cms.iyte.edu.tr sayfasına kurumsal e-posta adresi ve parolanız ile giriş yapabilirsiniz. Cms hakkında daha fazla bilgi için https://uzem.iyte.edu.tr/cms/ yardım sayfasını ziyaret ediniz.