Öğrenci Toplulukları

İYTE çok sayıda öğrenci topluluğuna sahip olup, bu topluluklar arasında Uluslararası Öğrenciler için “International Exchange Students Club of IZTECH” adlı öğrenci topluluğu da yer almaktadır.

İYTE Kampüsü, öğrencilerinin ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek, dinlenme ve eğlence alışkanlığı kazandırmak, kültür ve güzel sanatlarla ilgili etkinlikler düzenlemelerini sağlamak üzere kurulmuş olan 106 topluluğun faaliyetlerini sürdürebilecekleri bir ekosisteme sahiptir. Doğa ile iç içe olma avantajı; kite surf-yelken-dalış sporlarının yanı sıra, dağcılık- permakültür ve ekolojik yaşam, doğa ve dağcılık, fotoğrafçılık ve bunun gibi pek çok ilgi alanı oluşmasını da kampüs ekosisteminde mümkün kılmıştır. Bu çerçevede kurulan topluluklar da, kampüste sosyal ve kültürel yaşamı renklendirmekte ve desteklemektedirler. Öğrenci topluluklarının listesine https://iyte.edu.tr/ogrenci/ogrenci-topluluklari/ adresinden erişebilirsiniz.

Kampüsümüzdeki spor tesislerinde, öğrenci ve personelin kaliteli zaman geçirmesi, fiziksel yeteneklerini geliştirip beden sağlığı gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. İYTE’de Yarı Olimpik bir Kapalı Yüzme Havuzu, kapalı ve açık saha spor tesisleri ile hizmet verilmektedir. 2000 seyirci kapasiteli spor salonunda, geleneksel spor alanı dışında vücut kardiyo-güç geliştirme sistemleri ile bir fitness salonu ile bir dans stüdyosu da yer almaktadır. Ayrıca mini golf, tenis, basketbol ve halı sahadan oluşan açık saha spor tesisleri mevcuttur.